До события осталось
50 - 500 грн
Купить билет
Присоединяйтесь к нам!
Киев Модерн-балет; Квартет-а-тет;

Киев Модерн-балет; Квартет-а-тет; "Двоє на гойдалці", Con tutti instrumenti

Киев, Театр оперы и балета для детей и юношества
Четверг 08 Ноября 2018
19:00
Поделиться с друзьями

«КВАРТЕТ-А-ТЕТ»
 Балет на одну дію на музику Ада Мааса
Постановний склад:
Лібрето, хореографія, постановка – Раду Поклітару
Сценографія – Раду Поклітару, Володимир Чумаченко

«Чотири віолончелі, чотири танцівника, ніяких декорацій – лише біла тканина, котра розділяє два світи. Мені, прихильнику сюжетного балету, раптом непереборно захотілося поставити абстрактну виставу.
Музика Ада Мааса надихала мене – огортаючи образами, фантазіями, емоціями – протягом усього періоду роботи в залі. Й, незважаючи на те, що з композитором ми особисто не знайомі, під кінець роботи мені почало здаватися, що цю людину я знаю дуже добре, й дуже давно», – Раду Поклітару.
Одноактний балет «Квартет-­а-­тет» був поставлений за замовленням Ейндховенського «Парк­театру» на спеціально написану музику – нідерландський композитор Ад Маас створив квартет для чотирьох віолончелей для хореографа Раду Поклітару та артистів театру.
Музика, яка дивним чином поєднує в собі мелодійність та гостро сучасний характер звучання, стала основою хореографічної притчі для чотирьох танцівників. Відсутність явного сюжету не заважає, а, швидше, допомагає розкривати стосунки персонажів.
Психологічні нюанси та сценічні ефекти, що раніше не використовувалися на вітчизняній балетній сцені, – головна риса цієї вистави, яка не має аналогів у репертуарі театру.
Прем’єра вистави відбулася 24 та 26 червня 2010 року.

«Двоє на гойдалці»
Одноактний балет на музику Й.С. Баха та Ч. Варгас
за мотивами однойменної п’єси Вільяма Гібсона
Постановний склад:
Лібрето, хореографія, постановка – Раду Поклітару
Відеопроекція – Вадим Перев’язко

«П’єса Вільяма Ґібсона – дивовижно тонкий психологічний аналіз взаємин чоловіка й жінки, які, понад усе, прагнуть бути разом, але не здатні боротися за власну любов. Ці персонажі здалися мені настільки зворушливими й беззахисними, що в моїй фантазії одразу народився хореографічний еквівалент цієї щемливої історії. Вистава «Двоє на гойдалці» – діалог двох самотностей, які не зуміли зберегти своє крихке щастя», – Раду Поклітару
Дві самотності, дві кімнати, два телефони та одне бажання – бути разом... Історія кохання, підглянута в замкову шпарину життя. Історія розставання, підслухана у пронизливої скрипки Баха.
Прем'єра вистави відбулася 30 жовтня 2009 року

«CON TUTTI I STRUMENTI»
Дивертисмент сучасної хореографії
Постановний склад:
Ідея, хореографія та постановка – Раду Поклітару та артисти театру
Асистент хореографа – заслужений артист України Анатолій Козлов
Художник світла – Олена Антохіна
Звукорежисер – Олександр Курій

Дивертисмент «CON TUTTI I STRUMENTI» за своєю суттю – творча лабораторія. Окрім мініатюр, у постановці Раду Поклітару, будуть показані роботи артистів театру, котрі дебютують на великій сцені у ролі хореографів. Робота молодих балетмейстерів над номерами відбувалася в безпосередній співтворчості з художнім керівником колективу, що дає надію на перетворення, в недалекому майбутньому, трупи «КИЇВ МОДЕРН-­БАЛЕТ» на один із провідних центрів розвитку сучасної хореографії України.

За період існування театру «Київ Модерн-балет» було створено 16 одноактних та 5 повнометражних балетів. Театр отримав 5 премій «Київська пектораль» за кращі вистави року.
Колектив успішно гастролював у Франції, Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Португалії, Румунії, Китаї, Таїланді, Білорусії, Молдові, Південній Кореї, Естонії та в багатьох містах України.