Театр на левом берегу Днепра. Пой, Лола, пой!

Театр на левом берегу Днепра. Пой, Лола, пой!

Киев, Театр на левом берегу Днепра
Вторник 10 Апреля 2018
19:00
Поделиться с друзьями

за мотивами роману Генріха Манна «Учитель Гнус» та фільму «Блакитний ангел»

п'єса Олександра Чепалова

Мюзикл

Вистава на дві дії

 

Тривалість вистави 2 год. 30 хв.

У виставі звучить жива музика

Чарівна співачка Лола – зірка портового кабаре. Серед прихильників красуні є, також, юні учні місцевої гімназії, які усі вечори проводять на її виступах. Їх вчитель латини, який отримав за свою педантичність прізвисько Гнус, вирішує сам навідатися до співачки, щоб покласти край цій непристойності і розбещеності. Але, побачивши Лолу, її виступ на сцені, солідний професор забуває про все на світі і закохується як хлопчисько ...

Про п'єсу

Перу класика німецького реалізму Генріха Манна належить соціально-викривальний роман «Учитель Гнус, або Кінець одного тирана», написаний у 1905 році. Прозивним стало ім'я головного героя роману - вчителя гімназії на прізвисько Гнус - дрібного тирана, людиноненависника і обмеженого педанта. І ось одного разу, цей охоронець моральності потрапляє в кабаре «Блакитний ангел», закохується в місцеву зірку - співачку Лолу і, в результаті, одружується з нею.

Саме ця частина роману стала своєрідним протосюжетом - подальший розвиток історії, долі героїв і трактування образів мали різні інтерпретації в більш пізніх варіантах втілення історії в кіно і на сцені.

Найвідомішим в їх ряду є кіношедевр «Блакитний ангел» австрійського режисера Джозефа фон Штернберга, що вийшов на екрани в 1930 році, де роль вчителя Гнуса блискуче зіграв Еміль Яннінгс, а яскравий дебют Марлен Дітріх в ролі Лоли дав поштовх її голлівудської кар'єрі.

У 1981 році режисер Райнер Вернер Фассбіндер зняв іншу кіноверсію історії. У фільмі «Лола» з відомою німецькою акторкою Барбарою Зуковою в головній ролі - історія державного чиновника фон Бома і спокусливою співачки-куртизанки Лоли мала гостросоціальне звучання.

А в 1985 році свою трактовку запропонував в балеті «Блакитний ангел» видатний французький хореограф Ролан Петі, який, у віці 61 року, сам зіграв у ньому головну чоловічу роль.

Сучасний український автор - Олександр Чепалов так розставив акценти в цій давній історії, що його п'єса «Співай, Лоло, співай!», перш за все, про любов - любов приречену, дражливу і болісну ...